Viskas ką reikia žinoti apie Microblading ir Permanentinį makiažą

Šiai dienai interneto platybėse blizga labai daug pavadinimų – Permanentinis makiažas, mikropigmentacija, deropigmentacija, microblading, „powder antakiai“  ir t.t.  Ir kiekvienas pavadinimas vienas už kitą gudresnis. Nenuostabu, kad mano klientės jaučiasi pasimetusios. Ir galutiniam variante ateina ir sako kad nesupranta kas yra kas bet nori, kad būtų gražu.

Iš dalies meistrėm arba menininkėm labai patogu kurti dar negirdėta pavadinimą, tam kad prisitrauktų klientą. Gal būt taip pabrėždamos savo išskirtinumą nuo kitų.  Taigi manau kad laikas įvesti aiškumo į šį chaosą.  

Taigi svarbūs pavadinimai kuriuos reikia žinoti

Permanentinis makiažas – tai tatuiravimo technika skirta paryškinti veido bruožus, paslėpti randus ar sukurt prarastų kūno dalių vaizdą pvz piršto nagas, krūtnės aureolė,  antakiai ir t.t.t Permanentinis makiažas atliekamas mašinėlė – dermografu arba peiliuku microblading.

Microblading – tai tas pats permanentinis makiažas tačiau jis atliekamas tik antakių srityje. Specialiu peiliuku su pigmentu raižomi labai ploni įpjovimai kurie imituoja natūralius antakių plaukelius.

Reikia suprasti kad permanentinis makiažas yra tatuiruotė, kuri nyksta tačiau nt odos visada liks žymės kad kažkas yra daryta. Microblading atliekant labai didelį rizika, kad bus pažeisti antakių plaukeliai ar odoje liks maži randeliai. Dėl šios priežasties aš pati atsisakiau šios technikos. Atliekant permanentinį makiažą dermografu – darbas vykta paviršiniams odos sluoksnyje ir labai maža randų susidarymo tikimybė. Vėl gi viskas priklauso nuo to kas daro –  nes permanentinio makiažo mašinėlė papuolusi į netikusias rankas gali pridaryti nemažai žalos.

Antakių Permanentinio makiažo stiliai su mašinėle – dermografu

 1. Jie piešiami imituojant natūralių plaukelių augimo kryptį. Ši technika sukuria tankesnių antakių efektą tačiau jų stipriai neparyškina. Galima daryti tik ant sausos arba normalios odos.
 2. Šešėliavimas. Kai mašinėle užtušuojama oda labai švelniu prisilėtimu su adata. Tušavimas gali būti nuo labai švelnaus iki ryškaus.  Šešėliavimas sukuria antakių tankumo ir ryškumo efektą. Gera meistrė visada parinks tinkama ryškumą taikydama pagal natūralią antakių spalvą bei veidro bruožus.
 3. Plaukeliai su šešėliavimu. Dažniausiai plaukelių imitacijos piešiamos antakių pradžioje palaipsniui pereinant į šešėliavimą.

Antakių permanentinio makiažo stilius Microblading peiliuku

 1. Specialių peiliuku, kurį sudaro vienoje eilėje sustatytos adatos, su pigmentu daromi mikroįpjovimai, kurie imituoja natūralius plaukelius. Technikos pliusai – atrodo labai natūraliai. Neigiama pusė – labai didelė tikimybė, kad pjūvių vietoje liks randai, sunku kontroliuoti spalvą, dažniausiai po metų laiko atrodo negražiai ir atnaujinti tai pat gražiai nebeįmanoma.
 2. Taškavimas – softtaping. Įrankyje adatos sustatytos ratu o ne į vieną eilę. Tokia būdu oda badoma su 3-5 ar net 7 adatomis su pigmentais kuriant šešėliavimo efektą. Ši technika greitai atsiradusi greitai ir dingo iš paslaugų sektoriaus dėl blogų rezultatų.

Akių pravedimo permanentini makiažo būdai

 1. Klasikinė strėlytė
 2. Paryškinta blakstienų linija
 3. Klasikinė strėlytė su šešėliavimu

Rinkoje laikas nuo laiko šmėkšteli auksarankės meistrės kurios, norėdamos išsiskirti su naujovėmis, nusprendžia daryti akių pravedimus su microblading peiliukais.  Jeigu jums kas nors pasiūlys akių pravedimą taip atlikti – bėkite nuo tokio žmogaus kuo toliau. Microblading naudojamos tik antakiams, o akių vokų oda yra ypač plona ir ją pažeisti yra labai lengva.

Lūpų permanentinio makiažo būdai

 1. Bekontūris šešėliavimas
 2. Pilnas tušavimas su paryškintu kontūru
 3. Ombre šešėliavimas – kai ryškinamas kraštelis ir švelniai šešėliuojamos lūpos.

Noriu kad suprastumėte kad visi pavadinimai aquarel lips, frozen lips ir visi kiti pavadinimai yra tik marketinginiai triukai. Viskas priklauso nuo meistrės, kaip gražiai sugebės atlikti procedūrą. Taigi į pavadinimus daug dėmesio o stebėkite meistrių darbus ir klienčių atsiliepimus. Jei daugiau parodo negu gudrus pavadinimas.