Kodėl negalima daryti microblading procedūros ant randuotos vietos

Vis dar pakankamai populiari antakių piešimo technika Microblading patekusi į neišmanėlių rankas gali pridaryti daug žalos. Trumpai nupasakosiu, kaip atliekama ši procedūra. Mikro adatos sustatytos į vieną eilę tampa peiliu. Braukiant šiuo įrankiu per odą daromas mikropjūvis, kuris imituoja plaukelį.
Šios procedūros renesansas prasidėjo prieš 5-6 metus. Mes su kitom meistrėm sėdėjome seminaruose ir žavėjomės, kad pagaliau atsirado galimybė nupiešti tobulai ploną plaukelį. Tačiau neretai nutinka, kad mokytojai būna patys nesenai pradėję dirbti su šia technika ir apie pasekmes po kelių metų nelabai ką galėjo pasakyti. Stebiu, kaip pasaulinio lygio meistrai vis tik atsisako daryti „Microblading“ ir ne be priežasties. Aš asmeniškai šios procedūros atsisakiau po 2 darbo metų. Kodėl – nes atėjus klientei po kelių metų laiko atnaujinimo procedūrai aš pastebėjau, kad tose vietose, kur atlikta Microblading procedūra, odai yra akivaizdžiai plonesnė. Pirmieji pigmentai buvo netobuli, buvo sunku reguliuoti spalvą. Tiesa juos lengva pašalinti su lazeriu. Tai čia geroji dalis. O blogoji dalis, tai, kad buvo akivaizdu, kad atliekant Microbading labai didelė tikimybė sužaloti ploną odą. Kodėl vis tik daug kas dar bando atlikti šią procedūrą? Nes procedūros savikaina sąlyginiai maža, palyginus su permanentiniu makiažu, atliktu mašinėle taip vadinamu – dermografu, todėl galima mažinti kainą bandant prisitraukti klienčių. Kodėl tiek nedaug žmonių išlieka dirbti šioje srityje. Nes daugelis taip ir neišmoksta saugiai dirbti, neinvestuoja pakankamai į žinias ( aš minėjau, kad procedūros „salyginai” maža savikaina) ir galutinam variante, o klientės nepatenkintos rezultatu, grįžta pas profesionalus prašydamos ištaisyti jau blogus darbus.
O dabar pakalbėkime apie radus. Ne apie bet kokius, o apie tuos kurios padaro kosmetikės, šalindamos nepageidaujamos permanentinius makiažus. Per savo darbo patirtį teko matyti visokių variantų kuomet antakių zonoje, akivaizdžiai sumažėja plaukelių, oda tampa nelygi, arba iš viso vietoj antakių – lieka duobės arba guzai. Tai yra akivaizdus randai, kurie atsiranda, kai stiprūs rūgštiniai skysčiai papuola į neišmanėlių rankas. Oda randėti pradeda kai pažeidžiamas dermos sluoksnis. Toje vietoje nebelieka kraujotakos, odoje nelieka porų, ir ji būna dažniausiai ypač plona. Vadinasi pažeidus odą vėl toje pačioje vietoje gijimas bus daug ilgesnis nei natūralios odos.
Po tokios , sakyčiau brutalios, procedūros netekusis antakių klientės dažnai prašo pagalbos vėl išpeši plaukelius, kad antakiai atrodytų taip, kaip buvo. Bandau įsivaizduoti kokias emocines kančias patiria moteris matydama kaip sudarkytas jos veidas. Esminė klaida – ieškoti kas pigiai sutvarkys situaciją. Tik savo darbą išmananti meistrė puikiai – žino, kad su randuota oda reikia mokėti dirbti. Be žinių ir patirties niekaip nemokės sutvarkyti situacijos. Deja ant randuotos odos negalima piešti plaukelių, ypač Microblading. Nes kaip ir minėjau Microblading jau daro randus. O ant randuotos odos padarius randą rezultatas bus katastrofiškas. Vienintelė teisinga išeitis daryti lengvą šėšėliavimą pačiam odos paviršiuje. Tik patyrusi meistrė žinos kaip parinkti teisingą darbo greiti, stiprumą ir spalvas.
Todėl mielos damos – pasikartosiu. Jūs neturite teisės atmestiniai rinktis permanentinio makiažo meistrės. Rezultatai gali būti ne tokie kaip tikėjotės. Nes ne visos meistrės iš tiesų yra meistrės, sakyčiau tik menininkės, arba tiesiog tos kurios atėjo į šią sritį dirbti tikėdamasis lengvai užsidirbti pinigų. Deja trumpų kelių nebūna. Gera meistrė niekada jums nemeluos ir nežadės dalykų kurių negali padaryti bei galvos ne tik apie tai kaip atrodysite kaip išėjusi iš kabineto, o ir apie tai, kaip atrodysite po metų, dviejų.